PAYLAŞ
ARTISTIC ARCHITECTURAL SOLUTIONS

TASARIM YAKLAŞIMI

01

SANATA ADANMIŞ ANLAYIŞIMIZ

ARCHEND Şirketinin tarihi, “Arayış” kelimesi ile özetlenebilir. Kuruluşu Haziran 2004 yıllında mimarlık 3.sınıfta 2 öğrencinin (Hamza Açar-Mahmut Şanlı)mekana dair arayış çabasının sonucunda başlamıştır.

2009 Yılı ARCHEND için yeni bir açılım yılı oldu.Eskinin yenilenmişliği ve yeninin zamansızlığına sahip ve yarının tarihi olabilecek mekan ve yaşam alanlarını tasarlama arayışı başladı. Mülkiyeti Özel bir vakfa ait 520 konutlu proje çizim uygulama ve danışmanlığı yapan ARCHEND 2010 yılında Atabaş mimarlık ile birKonsorsiyum oluşturularak 7000 konutluk bir Kentsel Tasarım projesi geliştirdi.Mülkiyeti özel bir vakfa ait bir sahada geliştirilenbu proje bir çok alanda ilkleri bünyesi barındırdı. Proje ve rüzgar koridorlarından halkın sosyal aktivite göstereceği şehir meydanlarına kadar bir çok alanda yeni yaşam alanlarını kapsıyordu. ARCHEND,kısmi olarak uygulaması yapılan bu projenin çizim, kontrol,uygulama ve danışmanlık hizmetlerinde bulundu.

Son 10 yılda yaklaşık 1 milyon m2 lik proje tasarımı hayata geçen ARCHEND,Haziran 2015 ten bu yana, İstanbul Anadolu yakasında Kozyatağı şubesini faaliyete geçirerek pratik saha alanını genişletti.Merkezini İstanbul’a taşıyan ARCHEND, misyon olarak,ülkeler, kültürler ve uygarlıklar arasındaki kaynaşma ve dayanışmayı, Dünya mimarlık mirası listesinde kalıcı izler bırakmayı kendisine hedef edinmiştir.

ARCHEND YAPI son olarak Proje üretim Ofisi olmanın yanı sıra çizgilerini uygulamak adına başta İstanbul olmak üzere çeşitli ilerde Yapı Müteahitliğine devam etmektedir...